Blog

From My Pen

କାଲି ପରି ଲାଗୁଛି। ୩୨ ବର୍ଷ ତଳେ ଅନେକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ନେଇ ‘ସମ୍ବାଦ’ ଜନ୍ମଲାଭ କରିଥିଲା। ‘ବାସି ଖବରର ଯୁଗ ଶେଷ,

ରାଜନେତାରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରନାୟକ ହେବାର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗଗୁଡ଼ିକୁ ନବୀନବାବୁ ବାରମ୍ବାର ହାତଛଡ଼ା କରୁଛନ୍ତି। ମହାନଦୀ ଜଳ ବିବାଦକୁ ନେଇ ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ୱାର୍ଥ ପାଇଁ

  ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ଶ୍ରୀ ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଆହ୍ଵାନ କ୍ରମେ ମହାନଦୀର ଜଳସଂକଟ ନେଇ ଏକ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ: ଆଜି ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ସୋହେଲାଠାରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ତରଫରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକଙ୍କର ଏକ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି।

ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ: ୩୧ ବର୍ଷ ତଳେ ଆଜିର ତାରିଖରେ ‘ସମ୍ବାଦ’ ଆତ୍ମପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା। ସ୍ଵାଭାବିକ ଭାବରେ ସେଦିନର କଥା ମନେ ପଡ଼ିଯାଉଛି।

ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ: ଗଜାନନ ମିଶ୍ର ଓ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ସହଯୋଗୀ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ସଂଗ୍ରାମ ସମିତି ତରଫରୁ ପାଞ୍ଚଦଫା ଦାବି ନେଇ

ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ: ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନବକଳେବର ଘଟ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ନେଇ ବିଭ୍ରାଟ ସବୁ ସୀମା ଲଂଘନ କରିବା ସହିତ ସାରା ଓଡ଼ିଶାକୁ ବ୍ୟଥିତ

ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ: ଗତକାଲି ନବଗଠିତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷକ ମହାସଂଘ ତରଫରୁ ସାରା ଓଡ଼ିଶାର ସବୁ ସ୍ତର ଓ ସବୁ ବର୍ଗର ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ

ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ: ଆଜି ଦିନରେ ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଜଣେ କେହି ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ମୁଁ ଜାଣିଶୁଣି